Hakkımızda

Hakkımızda

Merhaba,

Ben Dr. Buğlem.

Çocukluk yıllarımdan bu yana güzelin ve “daha iyisi nasıl olabilir” sorusunun peşinde koşmakla geçti hayatım..

Annemin dikiş merakıyla renklere ve kumaşlara olan sevgimle gözümü açtım. Sonra kendimi annemin topuklu ayakkabılarını temizleyip yerleştirirken buldum. Büyüdükçe insanlara olan ilgim de benimle birlikte büyüdü. Gülümseyen çocukların, fısıldaşan kadınların, yüzü asık yaşlıların portreleri hep ilgimi çekti ve yıllarca insan psikolojisiyle ilgili okudum ve gözlemledim.

Tıp fakültesi benim için hiçbir zaman bir amaç olmadı. Tıp okumak hayatta bilmem gereken milyonlarca şeyden bir kısmını benim için aydınlatacak bir araçtı sadece. Merakımı bilimle taçlandırıp tıp fakültesinden mezun genç bir kadın olduğumda sadece yüzler değil artık kalplerin, düşüncelerin ve insan bedeninin güzelliği de ruhumu doldurduğunda, pilatese başladım ve uzun yıllardır yüzüme verdiğim önemi, ruhuma, kaslarıma ve organlarıma da pilates sayesinde vermeye başladım.

Tıpta uzmanlık sınavında biyokimya kazanıp yaklaşık 8 ay laboratuvar doktorluğu yaptım. Bu süreç kendimi tanımamda benim için çok faydalı oldu çünkü insana dokunmadan yapamayacağımla ilgili net kararımı o laboratuvarlarda verdim. Bir şeyi istiyorsanız, gerçekten istiyorsanız alırsınız. İstifa edip Türkiye derecesiyle dermatolojiye yerleşmem 6 ayımı aldı.

Çünkü kalbim hala heyecanla, ruhumuzun ve görünüşümüzün güzelliğiyle ilgili atıyordu. Hastaneye yatışını yaptığım bir hastam bana hayat hikayesini gözyaşları içinde anlattığında doğru yerde olduğumu anlamıştım. Vücudu kaplayan sedef hastalığı, aşık olduğu adam onu istemeye geldiğinde babasına “istemiyorum, onu sevmiyorum” demesine neden olmuş ve sonra, o yatakta, 50 yaşında bana bunu ağlayarak anlatacağı noktada bizi buluşturmuştu. Onu dinlerken; insanların hayatlarında kendilerini güzel bulmalarının, sadece bir anlık aynaya bakma meselesi olmadığını söyleyen iç sesim bana; “seni ben doğru noktaya getirdim, beni dinlediğin için teşekkür ederim” diyordu…

Şu an sen bunları okurken ben muhtemelen iç sesimle ilgili bir şeyler yapıyorumdur. Birilerine dokunuyor, renklerini canlandırıyor, pilates ya da yoga yapıyor, çocuklarıma iç seslerini dinlemeleri gerektiğini anlatıyorumdur…

Hoş geldin, birlikte senin sesini duyabilmemiz için sen de bana hikayeni anlatmak ister miydin?

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.