Ulthera (Ultherapy) (HİFU)

Ulthera (Ultherapy) (HİFU)

Ulthera (Ultherapy) (HİFU) 

Ulthera, diğer ismiyle Ultherapy, ses dalgaları ile cildinizin katmanlarını görerek yüz germe ameliyatını taklit eden bir uygulamadır. HİFU, ingilizce “high intensity focused ultrasound” kelimelerinin kısaltılmasından oluşur. Türkçe’ye yüksek odaklı ultrason şeklinde çevrilebilir. Cildinizle kaslarınız arasında duran zar tabakasında ultrason enerjisi ile bir sıkılaşma sağlayarak hedef bölgede gerilme sağlar. Bu etkisi FDA tarafından onaylanmıştır.

Ulthera’nın benzerlerine göre daha yüksek teknolojiye sahip olmasının nedeni, aynı zamanda ultrason ile deri tabakalarınızı göstermesi, bu sayede doktora doğru tabakaya atış yapabilme imkanı sunmasıdır. Bu durum, diğer HİFU cihazlarına göre daha kesin ve iyi sonuçlar alınmasını garanti eder.

Ultherapy ile yapılan sıkılaştırma sonucunda, kaşlarda yükselme, göz etrafı kırışıklıklarında ve göz kapağı torbalarında açılma, yanklarda ve çene bölgesindeki sarkma ve deri toplanmalarında lifting, gıdıda gerilme, boyun ve dekoltede germe etkileri hedeflenir. Bu nedenle işleme ameliyatsız yüz germe ismi verilmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Piyasada yer bulmuş çeşitli cihazlar bulunsa da, high focused ultrasound teknolojisinde,  yalnızca birkaç patentli firma, sektörün önünde gelmektedir. Cihazlar arasındaki bu fark cihazların başlık kalitesinden başlayarak ultrason ile katmanları göstermesine kadar pek çok teknolojik detayla belirlenir. Ultherapy, FDA onaylı olup; sektörü açık ara önde elinde tutan en yüksek teknolojilerden biridir.

Hifu yaptırdığınız anda dahi yükselme hissetmenize rağmen, en iyi sonuçlar 2 ila 3. ayda gözlemlenmektedir. 6 aya kadar giderek artan iyileşme beklenir.

Ultheranın etki süresi yaklaşık 1 yıldır. Kişiden kişiye değişebilen bu süre sonunda eski halinize dönmezsiniz. Yaşlanma sürecimizin devam etmesini de göz önüne alırsak, geriye dönüş başlar diyebiliriz. Ancak ileri yaşlı, daha önce hiç işlem yaptırmamış, sarma sorunu ileri düzeyde olan hastalara öncelikle ameliyatı önerilebilir. Ameliyat olmak istemeyen hastalara 6 ayda bir seans planlanmalıdır.

Hasta konforunu sağlamak amaçlı, kişinin ağrı eşiği ve uygulama bölgesine göre lokal anestezik kremler kullanılarak, tolere edilebilir ağrılarla hifu uygulanabilmektedir.

Hedef bölgeye göre işlem, 30 dk-90 dk arasında sürmektedir.

Hifu sonrası, işlem yapılan bölgede, kızarıklık oluşmaktadır. Bu kızarıklık o gün içinde tamamen geriler. İşlem sonrası sosyal hayatınıza hızlıca geri dönebilirsiniz.

Ulthera yan etkisi oldukça az ve güvenilirliği çok yüksek bir tedavidir. İşlem sonrası uygulama bölgesinde oluşan kızarıklık saatler içerisinde geriler.

Ulthera sarkma başlamış her cilt tipinde ve her yaşta, ayrıca sarkmadan korunmaya çalışan her hastada uygulanabilir.

Hifu öncesi dikkat etmeniz gereken bir durum yoktur. İşlem sonrası yoğun güneş ışığına maruz kalmamak, düzenli güneş koruyucu sürmek ve bol su içmek dışında önerimiz olmayacaktır.

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.