Scarlet X ( Altın İğne)

Scarlet X ( Altın İğne)

Scarlet X ( Altın İğne)

Scarlet X, prop ucundaki milimetrik iğneleri ile cildinize radyofrekans enerjisi vererek cildin kollajen ve elastin sentezini arttıran, cilt kalitesini güçlendiren ve yükselten bir uygulamadır. Bu işlemde cilt altına giren mikroiğneler ve verilen radyofrekans enerjisi, doğru derinlikte uygulandığında, kollajen üretmekle görevli tembelleşmiş fibroblastarı uyararak yeni kollajen sentezlenmesine, varolan kollajeninizin sıkılaşıp güçlenmesine neden olur.

Scarlet X, altıniğneler içinde geliştirilmiş patentli ve en yüksek teknolojili bir cihazdır. Radyofrekans enerjisini verme şekli kendine özgü olup, cildinizin yüzeyine en minimal enerji verilirken, hedef bölgeye en yoğun enerji verilmektedir. Bu şekilde hem optimum sonuç sağlanır, hem de kızarıklık, hassasiyet riski yaşamaz, işlem deneyiminizi maksimum konforla yaşarsınız.

Scarlet X ile cilt yenilemenin size sağladığı faydalar ve kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

 • Ciltte kollajen ve elastin miktar ve kalitesini arttırarak, taze parlak bir görünüm sağlamak
 • Cilt tonu eşitsizliklerini azaltmak
 • Ciltteki sıkılaşma ile yüzünüzde bir toparlanma ve yükselme hissi yaratmak
 • Çene altındaki sarkmaları toparlamak
 • Yüz ve çene hattınızı ortaya çıkarma
 • Aktif akne tedavisi sağlamak
 • Akne izlerinin giderilmesi
 • Genişlemiş gözenekleri küçültmek ve gözeneklerin belirginliğini azaltmak
 • Lekeleri tedavi etmek
 • İnce çizgilenmeleri ve kırışıklıkları açmak
 • Vasküler bozukluklar ve talenjiektazilerin giderilmesi

Sıkça Sorulan Sorular

Piyasada yer bulmuş çeşitli cihazlar bulunsa da, altıniğneli radyofrekans teknolojisinde,  yalnızca birkaç patentli firma, sektörün önünde gelmektedir. Cihazlar arasındaki bu fark cihazların iğne kalitesinden başlayarak radyofrekans enerjisi verme şekline kadar pek çok teknolojik detayla belirlenir. Scarlet X, FDA onaylı olup; sektörü açık ara önde elinde tutan en yüksek teknolojilerden biridir.

Yapılan işlem, temelde kollajen üretimini hedeflemektedir. İşlemi yaptırdığınız anda dahi yükselme hissetmenize rağmen, en iyi sonuçlar 2.ayda gözlemlenmektedir.

Scarlet X’in etki süresi yaklaşık 1 yıldır. Kişiden kişiye değişebilen bu süre sonunda eski halinize dönmezsiniz. Yaşlanma sürecimizin devam etmesini de göz önüne alırsak, geriye dönüş başlar diyebiliriz.

Hasta konforunu sağlamak amaçlı, kişinin ağrı eşiği ve uygulama bölgesine göre lokal anestezik kremler kullanılarak tolere edilebilir ağrılarla işlem uygulanabilmektedir.

Scarlet X işlemi yaklaşık 30 dk sürmektedir.

İşlem sonrası, işlem yapılan bölgede, kızarıklık oluşmaktadır. Bu kızarıklık o gün içinde tamamen geriler. İşlem sonrası sosyal hayatınıza hızlıca geri dönebilirsiniz.

Scarlet X (Altın İğne) yan etkisi oldukça az ve güvenilirliği çok yüksek bir tedavidir. İşlem sonrası uygulama bölgesinde oluşan kızarıklık saatler içerisinde geriler. Cihaz kendisi damarları kapatma etkisine sahip olduğundan kanama morarma neredeyse hiç görülmez.

Scarlet X her cilt tipine hitap eder.

Scarlet X öncesi dikkat etmeniz gereken bir durum yoktur. İşlem sonrası yoğun güneş ışığına maruz kalmamak, düzenli güneş koruyucu sürmek ve bol su içmek dışında önerimiz olmayacaktır.

Resim Galerisi

Resim Galerisi

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.