Saten Dolgu

Saten Dolgu

Saten Dolgu

Saten dolgu, hacimlendirici ve şekil verici dolguların aksine küçük molekül ağırlıklı ve çapraz bağsız, yani koyu kıvamlı bir su gibi hayal edebileceğimiz bir dolgu çeşididir. Cildin gerekli katmanına mezoretapi gibi, iğne yardımıyla yayılarak cildin nemlenmesine, canlanmasına, kollajen sentezinin indüklenmesine, sıkılaşmasına ve toparlanmasına yardımcı olur.

Piyasada jalupro, skinbooster gibi pek çok ayrı isimle, benzer içeriklerle bulunmaktadır.

Saten dolgu, cilt altına yayıldığında kendi varlığı ile su tutulumu sağlar. Bu durum cildi gererek, daha canlı, parlak ve dinç bir görüntü elde edilmesine neden olur. Sonrasında cilt altı bağ doku hücrelerini ve bağışıklık sistemi hücrelerini uyarması ile kollajen sentezini stimüle eder. Bu etki uzun vadede, ince kırışıklıklarda azalma, yaşla kaybedilen cilt kalitesi ve kalınlığında artma ile sonuçlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Saten dolgu yapılır yapılmaz, çoklu iğne girişlerinden kaynaklı yüzde bir ödem etkisi yaratır. Bu ödem yüzde ince çizgileri açar, hızlı bir parlaklık sağlar. Her ne kadar hastayı mutlu etse de yanıltıcı bir sonuçtur çünkü ödem etkisi 24-48 saat içerisinde kaybolur. Saten dolguların asıl etkisi yapıldıktan 2 ay sonra yüze oturan, yeni sentezlenen kollajenle gelir. Bu etki yüzde canlılık, parlaklık, ince çizgilerde kaybolma, yüzün yukarı doğru sıkılaşması gibi sonuçlar şeklinde kişi tarafından farkedilir.

Çok az ağrısı olan tolere edilebilir bir işlemdir.

İşlem sonrası yüzünüzde hafif bir kızarıklık ve iğne izlerine bağlı noktasal kırmızılıklar bulunabilir. Bunlar sosyal hayatınızı engellemeyecek ölçüde olacaktır.

Hamilelere, kanama ve kanser hastalığı olan kişilere mezoterapi yapılması önerilmez.

İşlem öncesinde hastanın 1 hafta ağrı kesici ve kan sulandırıcı almamış olmasını isteriz. Bu ilaçları almış olmak işleme engel değildir. İşlem sonrası 2 gün güneş koruyucumuzu etkin şekilde kullanmayı ve güneşle direk temastan kaçınmayı öneriyoruz.

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.