Plexr Pro

Plexr Pro

Plexr Pro

Plexr Pro, cildimizdeki ince çizgiler, sarkmalar, akne skarları, siğiller ve benler için kullanılan, basit, kansız ve kesisiz, ancak hızlı ve yüksek etkili bir uygulamadır. Cihaz, ortamdaki azot ve suyu kullanarak yüksek bir enerji üretir. Buna plazma enerjisi denir. Ucunun etrafında oluşturduğu bu enerji, insan dokusuna yaklaştığında maddeyi katı halden gaz hale çevirerek süblimleşme ile hızlı ve güvenilir bir etki yaratmaktadır.

Yaklaşık 20 yıldır, Plexr Pro dünyada ameliyatsız göz kapağı estetiği için kullanılmakta, firma teknolojisini her geçen yıl geliştirmektedir. Kliniğimizde de dünyada FDA onayı almış tek plasma pen olan PLEXR PRO bulunmaktadır.

Plexr Pro ile Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız ve kesisiz yapılan bu göz kapağı estetiğinde, hasta lokal anestezik maddelerle uyuşturulur ve ağrı çekmemesi sağlanır. Ameliyatı taklit edecek şekilde fazla derilere uygulanan işlemde cilt kalitesi arttırılır, kontrollü bir yara iyileşmesi ile cildin sıkılaşması ve göz kapağındaki elastisite kaybının yerine konması hedeflenir.

Bu işlem, hastanın sosyal hayatına hemen dönebilmesi, kesisiz ve dikişsiz olması açısından ameliyat ile yapılan göz kapağı sarkması tedavisine üstünlük gösterir. Kişinin işleme uygunluğu, göz kapağının ameliyat gerektirip gerektirmediği işlem öncesi doktor görüşmesi ile belirlenir. Kapaktaki hasar ve bulgulara göre işlem 1-4 defa tekrar edilebilir.

Plexr Pro ile Dudak Üzeri Barkod Çizgileri Tedavisi (Smokers Lines)

Dudak üzerinde sigara içilmesi ile tetiklenen ve yaşla ilerleyen çizgilenmelerde de plexr pro ameliyat ve dolgu istemeyen hastalarda güvenli ve yan etkisiz bir çözüm önerisidir. Hastaların cildindeki kontrollü yara iyileşmesi, bu bölgelerde çizgilerde azalma ciltte yoğun bir toparlanmaya neden olmaktadır.

Plexr Pro ile Ben Tedavisi

Vücudunuzda, yüzünüzde bulunan istenmeyen benler Plexr Pro ile acısız ve ağrısız şekilde tek seansta ortadan kaldırılabilir. Bu işlem için öncelikle muhakkak dermatolog muayenesi gerekir. Uygun olmayan, takibi ya da çıkarılması gereken benlere Plexr cihazı ile müdahale edilmez. Vücudunuza zararı olmayan, ancak kozmetik açıdan sizi rahatsız eden kahverengi benler, kırmızı damar benleri, et benleri plexr pro ile rahatça tedavi edilebilir.

Plexr Pro ile Akne İzi Tedavisi

Yoğun akne vulgaris hastalığı geçirmiş kişilerin yüzünde kalan çökük izlerin tedavisi de Plexr Pro ile yapılabilmektedir. Akne izlerine yapılan plexr işlemi, çökmüş bölgelerle, yüksekteki bölgeler arasında bir denge sağlamakta, cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olmaktadır. Bu işlem sonrası çökük izleriniz ger gelmez, cilt yenilenmesi sağlanır.

Plexr Pro ile Ksantalesma tedavisi

Ksantalesma göz kapağına yerleşip, sarı beyaz görünümde birikintilere neden olan yağ bezeleridir. Bazen noktasal olarak görülürken bazen 2-3 cm yi bulan uzunluklara erişebilirler. Plexr Pro ile yüzünüzdeki yağ bezelerinin ve ksantalesmaların yok edilmesi mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Seri üretimi ve piyasada yeri olan çeşitli cihazlar bulunsa da dünyada FDA onaylı tek plazma pen, PLEXR PRO dur. Piyasadaki tüm bu plasma enerjili cihazların enerji salınımları kontrollü olmadığından işlem sonrası pigmentasyon ve skar riski Plexr Pro ile karşılaştırılamayacak şekilde yüksektir.

Yapılan işlem, kontrollü bir yara iyileşme işlemdir. Bu nedenle en iyi sonuçlar işlem sonrası 2. Ayda elde edilmektedir. Ancak kişilerin daha çok seansa ihtiyaç duyduğu durumlarda tekrarlayan seanslar ile 4-6 ayda çok daha iyi sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Plexrın etki süresi yaklaşık 1 yıldır. Kişiden kişiye değişebilen bu süre sonunda eski halinize dönmezsiniz. Yaşlanma sürecimizin devam etmesini de göz önüne alırsak, geriye dönüş başlar diyebiliriz.

Hasta konforunu sağlamak amaçlı, kişinin ağrı eşiği ve uygulama bölgesine göre lokal anestezik kremlerle tolere edilebilir ağrılarla ya da lokal anestezi altında tamamen ağrısız bir şekilde işlem uygulanabilmektedir.

Hamilelere, kanama ve kanser hastalığı olan kişilere mezoterapi yapılması önerilmez.

İşlem sonrası, işlem yapılan bölgede, amaca ve lezyonun derinliğine göre, noktasal kahverengi kabuklar ya da lokal bir kabuk görüntüsü oluşur, sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Plexr Pro yan etkisi oldukça az ve güvenilirliği çok yüksek bir tedavidir. İşlem sonrası uygulama bölgesinde kabuklanma olacaktır. Çok nadir yan etkileri; uygulama bölgesinde ödem, pembelik ya da kahverengiliktir.

İşlem bölgesinde herhangi bir enfeksiyon, işlem düşünülen benin iyi karakterli olmaması, kronik cilt hastalıkları plexra engel durum teşkil edebilir. Plexra uygunluk açısından işlem öncesi muhakkak detaylı muayene gerekir.

Plexr öncesi dikkat etmeniz gereken bir durum yoktur. Plexr işlemi sonrası kabuklar dökülene kadar doktorununun size verdiği ilaçları düzenli kullanmanız, kabukları kaldırmaya çalışmamanız, kabuklar döküldükten sonra ise doktorunuz bırakmanızı söyleyene kadar, yoğun fondöten ve güneş koruyucu kullanmanız önerilmektedir.

Resim Galerisi

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.