Mezoterapi (Mezolifting)

Mezoterapi (Mezolifting)

Mezoterapi (Mezolifting)

Mezoterapi derinin tedavi edilmesi amaçlanan katmanına, iğne yardımı ile etken maddenin enjeksiyonu anlamına gelir. Bu açıdan bakıldığında çok yaygın ve çok amaçlı kullanılan bir tedavi metodudur. Cilt kalitesini arttırmaktan leke tedavisine, vücut çatlaklarından selülite, saç dökülmesinden gıdı eritmeye kadar pek çok hastalık tedavisinde kendine yer bulur.

Geçen yıllarla birlikte yüzümüzde ve boynumuzda ince kırışıklıklar ve aşağı doğru sarkma başlar. Bu tarz yaşlanma belirtilerinin kremlerle tedavisi maalesef mümkün değildir. Mezolift kelimesi, antioksidan ve yaşlanma karşıtı maddelerin, kremlerin ulaşabileceğinden daha derin katmanlara iğne yardımı ile verilmesi sonucu, yüz derisinin canlanması, ince kırışıklıkların azalması ve hatta derinin sıkılaşarak yukarı doğru hareketini anlatan bir kelimedir.

Mezoterapi işlemi için piyasada hazır şekilde satılan bazı kokteyller bulunduğu gibi, kişiye özel tedavi amaçlı etken maddelerin doktorunuz tarafından karar verilerek karıştırıldığı özel kokteyller de hazırlanmaktadır. Hazır formüller piyasada Paris ışıltısı, Kollajen aşısı, Gençlik aşısı gibi isimlerle anılmaktadır. Özel kokteyllerin içeriği ise kişinin daha spesifik ihtiyaçları doğrultusunda, birbiriyle etkileşmeyecek, ancak hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak maddelerin hekim tarafından belirlenmesi ile oluşturulur.

Mezoterapi genellikle tekrarlayan seanslar halinde uygulanır. İçeriğe, planlanan sonuca göre doktorunuz tarafından gerekli seans sayısı ve seans aralıkları tedavi başlangıcında planlanır. Yeterli sonuç için muhakkak tedavi planı tamamlanmalıdır. Aynı zamanda mezoterapi gerektiren cilt sorunumuz her ne ise, bazen tek mekanizma ile oluşmadığından sadece mezoterapi ile de tedavi edilemeyebilir. Bu gibi durumlarda enerji bazlı cihazlar, dolgu, evde devam tedavileri ile mezoterapiler kombine kullanılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Çok az ağrısı olan tolere edilebilir bir işlemdir.

İşlem sonrası yüzünüzde hafif bir kızarıklık ve iğne izlerine bağlı noktasal kırmızılıklar bulunabilir. Bunlar sosyal hayatınızı engellemeyecek ölçüde olacaktır.

Hamilelere, kanama ve kanser hastalığı olan kişilere mezoterapi yapılması önerilmez.

İşlem öncesinde hastanın 1 hafta ağrı kesici ve kan sulandırıcı almamış olmasını isteriz. Bu ilaçları almış olmak işleme engel değildir. İşlem sonrası 2 gün güneş koruyucumuzu etkin şekilde kullanmayı ve güneşle direk temastan kaçınmayı öneriyoruz.

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.