Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling bilinen en eski kontrollü cilt yenileme yöntemlerindendir. Akne ve leke tedavilerinde kullanılan çeşitli etken maddelerin çok daha yoğun konsantrasyonlarda, doktor gözetiminde ve kısıtlı sürelerde cilde uygulanması ile hızlı ve etkili sonuç gösteren bir tedavi çeşididir. Bu uygulamalar ciltteki ton eşitsizliklerini gidermede, ince kırışıklıkları açmada, aktif aknede, akne skarlarında, cilt yenilemede kullanılabilir.

Bu etken maddeler arasında yoğunlukla çeşitli alfa ve beta hidroksi asitler bulunur. Konsantrasyonlar kremlere oranla 80-100 kat güçlüdür ve hızlı sonuç alınır.

Kimyasal peelingler elde edilmek istenen sonuçlara göre tedavinin gidişatında çeşitli cihazlarla, ağızdan alınan tedavilerle, sürme kremlerle ve mezoterapilerle kombine edilebilir. Doktorunuz tarafından önerilen bu kombinasyonlar tedavi hız ve etkinliğinizi arttıracaktır.

Peelingler, 2-3-4 hafta aralıklarla tekrarlayan dozlarda uygulanarak etkinlik arttırılır. İşlem sırasında hafif iğnelenmeler tarzında batmalar dışında ağrı hissedilmez. Kullanılan ajanın yoğunluğuna göre bazen soyulma gözle görülmezken, bazen cildinizin üst tabakası tamamen soyulabilir. Bu istenen ve hedeflenen sonuçla ilişklidir ve zorunlu değildir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kimyasal peeling

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.