DNA Işıltısı (Nucleofill)

DNA Işıltısı (Nucleofill)

DNA Işıltısı (Nucleofill) 

DNA ışıltısı (Nucleofill), DNA’mızın yapı taşlarının etken maddeyi oluşturduğu bir mezoterapi metodudur. Mezoterapiden farklı olarak yalnızca cildin yüzeyel katmanlarında etki göstermez. Farklı metodlar ile farklı amaçlar için kullanılabilen bu içerik, temelde antioksidan bir mekanizma ile ciltte nemlendirme, ince kırışıklıklarda ve renk dengesizliklerinde iyileşme, cildin elastikiyetinde ve yaşla azalmış olan kalınlığında artış hedefler.

Uygulama cildin yüzeyinde kalarak mezoterapi şeklinde uygulanabilir. Bu şekilde tercih edildiğinde renk tonunda, ince kırışıklıklarda güçlü antioksidan etki ve düzelme sağlar. 6 nokta lifting ürünleri gibi cildin asıcı ligamentleri hedeflenerek çeşitli noktalardan cilt altı katmanlarda uygulama yapılabilir. Bu işlem, yüzde yükselme, ciltte parlama ve sıkılaşmayı daha ön planda gösterir. Diğer taraftan hacim kaybının yoğun olduğu hastalarda ürün kemik üstü uygulanarak, hacim etkisi de elde edilebilir. Bazı hastalarda ise ihtiyaç çok yönlüdür ve bu işlemler kombine şekilde de uygulanabilir. Bu uygulamalar için özel olarak hazırlanmış DNA ışıltısı formları bulunmaktadır ve bu formlar hastaya göre hekim tarafından seçilmektedir.

DNA ışıltısı, hastanın cilt özelliklerine göre değişen seanslarla uygulanmaktadır. Daha genç ve bakımlı ciltlerde tek seansta hedeflenen sonuç alınabilirken, daha olgun ciltlerde 3-4 seanslık işlemler planlanabilir. Seans aralıkları hastaya göre değişebilir, 2 hafta ya da 1 ay gibi sürelerle tekrarlanır. Cildin sürekli olarak desteklenmesi için 6 ay – 1yıl gibi sürelerde hatırlatma seansları planlanabilir. Bu şekilde düzenli uygulamalar ile kalıcılık süresinin uzatılması ve cildin elastikiyetinin korunması da mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

DNA ışıltısı uygulamasının 1.-2. haftalarda ciltte parlama ve kalite artışı dikkati çeker. Bu artış 2. Aydan sonra en yüksek halini alır.

Uygulama katlanılabilir boyutta ağrı yaratır. İşlemlerimizden 30 dk önce lokal anestezik kremlerle bölge uyuşturularak daha konforlu bir süreç hedeflenir.

İşlemin yapılacağı bölgeye göre değişmekle birlikte genellikle 30 dk da işleminiz biter.

İşlem sonrası yüzünüzde hafif bir kızarıklık ve iğne izlerine bağlı noktasal kırmızılıklar bulunabilir. Bunlar sosyal hayatınızı engellemeyecek ölçüde olacaktır.

Kullanmakta olduğumuz tüm ürünler FDA onaylı ve öncelikle sağlığınız gözetilerek seçilmiş ürünlerdir. Bu maddelerin vücuda bir zararı yoktur. İşlem sonrası iğne giriş deliklerinde hassasiyet, kızarıklık, dolgu bölgesinde ödem ve morarmaya rastlanabilir. Bu durumlar 10 gün içerisinde kaybolur.

Hamileler ve kanama hastalığı olanlar, kanser hastaları DNA ışıltısı yaptıramaz. Bağ doku hastalığı olanlar doktor ile görüşmeli uygunluk açısından değerlendirilmelidir.

İşlem öncesinde hastanın 1 hafta ağrı kesici ve kan sulandırıcı almamış olmasını isteriz. Bu ilaçları almış olmak işleme engel değildir. İşlem sonrası 2 gün güneş koruyucumuzu etkin şekilde kullanmayı ve güneşle direk temastan kaçınmayı öneriyoruz.

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.