6 Nokta Lifting

6 Nokta Lifting

6 Nokta Lifting

Bazı hastalar dolgudan ve onun hacim etkisinden korkmaları, bazıları ağır ve kalın cilt nedeniyle yaşadıkları tedavi zorlukları, bazı genç hastalar ise canlı ve sıkı bir görünüm isteği nedenleri ile dolgusuz bir lifting arayışı içindedirler. 6 nokta ile lifting tekniği ile yüzde hacim etkisi yaratmadan 2 ay içerisinde yüzde yukarı doğru hareketlenme amaçlanır. Bu durum hastalara, “sende bir güzellik, canlılık var” şeklinde aldıkları yorumlar ile geri dönüş sağlar. JaluPro, Innea Aqua, Aqua shine, Prophilo gibi isimlerle bilinen bu işlem, yüzün anatomisi ve enjekte edilen maddenin tetikleyici etken maddesi kullanılarak yapılır. Etken madde bir yüz yarısında 6, toplamda 12 noktadan girilerek enjekte edilir ve çıkılır. Bu enjeksiyon noktaları yüz anatomisi hassasiyetle ele alınarak ve kaldırma kuvveti en yüksek bölgeler tespit edilerek seçilmiştir. Ürünlerin içeriğindeki maddeler ciltte çok yüksek oranlarda su tutarak, bu seçilmiş bölgelerin yukarı hareketine ve yüzde yükselmeye neden olurlar.

Sıkça Sorulan Sorular

6 nokta liftingin asıl etkisi yapıldıktan 2 ay sonra yüze oturan, yeni sentezlenen kollajenle gelir. Bu etki yüzde canlılık, parlaklık, yüzün yukarı doğru sıkılaşması gibi sonuçlar şeklinde kişi tarafından fark edilir.

Çok az ağrısı olan tolere edilebilir bir işlemdir.

İşlem sonrası yüzünüzde hafif bir kızarıklık ve iğne izlerine bağlı noktasal kırmızılıklar bulunabilir. Bunlar sosyal hayatınızı engellemeyecek ölçüde olacaktır.

Hamilelere, kanama ve kanser hastalığı olan kişilere mezoterapi yapılması önerilmez.

İşlem öncesinde hastanın 1 hafta ağrı kesici ve kan sulandırıcı almamış olmasını isteriz. Bu ilaçları almış olmak işleme engel değildir. İşlem sonrası 2 gün güneş koruyucumuzu etkin şekilde kullanmayı ve güneşle direk temastan kaçınmayı öneriyoruz.

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.