Yüzde Ve Göz Çevresinde Cilt Kalitesi

Yüzde Ve Göz Çevresinde Cilt Kalitesi

Yaşlanma sürecinde sarkmalar ve hacim kayıpları yüzümüzün şeklini değiştirir. Yüz germe ameliyatı ile fazla deri alınabilir, dolgular ile kayıplar yerine konabilir. Ancak bir kişiye baktığımızda yaşını ele veren en önemli konulardan biri cildinin kalitesidir. İncelmiş, kırışık, lekeli, renk eşitsizlikleri olan, gözenekleri genişlemiş bir cilt, gerilse de, altından destekleyen hacmi yerine konulsa da, yaşlı görünür. Üstelik böyle bir cilt, ne işlem yapılırsa yapılsın, her zaman komplikasyon oluşumuna eğilim gösterir ve işlemler istenildiği gibi sonuçlanmayabilir.

Bu durumun en önemli örneği göz çevresi cildidir. Göz etrafındaki cildimiz anatomik olarak yüzden çok farklı ve çok hassastır. Bazı insanlarda cilt o kadar incedir ki neredeyse bir zar gibi altında bulunan kasın rengi göze çarpmaktadır. Dolayısıyla bu bölge yaşlanma karşıtı tedavilerde özel bir bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Bu bölgedeki cildin kalitesini korumak amacıyla pek çok özel mezoterapi bulunmaktadır. Bu mezoterapilerin, burada fazladan oluşan kahverengi pigmentasyonu dağıtarak, rengi yüz rengine yaklaştırmak, cildi kalınlaştırmak, ince çizgileri açmak, elastikiyeti arttırmak, lenf dolaşımını hızlandırmak gibi pek çok amacı vardır.

Yüzümüzdeki cildimize de aynı amaçlarla mezoterapiler uygulanır. Burada farklı yapılardaki cildin ihtiyaçlarına uygun olarak, içerikler de farklılıklar göstermektedir. Göz çevresine yapılan mezoterapi ile, yazdan çıkıp kurumuş bir cilde yapılan, ya da ince kırışıklıkları çok yoğun bir cilde yapılan mezoterapi içeriği aynı değildir.  Yüzümüzün ve göz çevremisin bakımı, antiaging uygulamaları hakkında Özlem Yıldız ile Konuştukça Programı’nda çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik, detaylı bilgi için izleyebilirsiniz.

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.