Tüm Detayları İle Dolgu İşlemleri

Tüm Detayları İle Dolgu İşlemleri

Hepimiz farklı bir şekilde yaşlanıyoruz. Kimimiz 25 yaşında göz altı çöküklüklerimizden bahsederken, kimimizin 40 yaşında sarkmamış oluyoruz. Dolayısıyla dolgu uygulamalarında herkesin ihtiyacı ve bu ihtiyaçların başlangıç yaşı farklıdır. Bu nedenle dolgu uygulamalarında her hasta bireysel olarak değerlendirilmeli ve buna göre bir tedavi planı belirlenmelidir.

Dolgular tabi ki çöküklükleri doldurma amaçlı uygulanır. Ancak kullanılan tekniklerle eğer kişinin kaybettiği kritik noktaları desteklersek kişinin yer çekimine yenik düşen bölgelerini yukarı doğru kaldırmış oluruz. Aynı zamanda yine yüzün kritik bölgeleri, asıcı ligamentlerinin olduğu bölgeleri dışarıdan farkedilmeyecek şekilde dolgular ile desteklendiğinde hastanın ihtiyacına yönelik diğer bölgeleri ortaya çıkar ve yukarı doğru hareketlenir. Bu dinamik görünmenin en önemli trik noktalarından biridir. Örneğin şakak bölgesi desteklenen bir kişinin hem kaşları kalkıp göz kaş mesafesi artar, hem göz dış kenarları yukarı kalkar hem de elmacık hattı belirginleşir. Bunun dıında dolular elbette yıllarla hasar almamış ancak hastanın memnun olmadığı kısımlarının iyileştirilmesinde de kullanılır. Doğuştan ince dudaklar, gülerken konuşurken düşen burunlar, kemeri olan burunlar dolguyla inanılmaz sonuçlarla tedavi edilmektedir.

Burada hasta doktor güven ilişkisi çok büyük önem arz eder. Hasta doktora başvurusunda aynaya baktığında şikayeti olan durumu izah etmeli, tedavi planını doktora bırakmalıdır. Bu ilişkide doktor hastanın beklediği işlemi yapmayabilir. Nasolabial çizgilenmeden şikayetçi olan hastanın yanaklarının yapılması, hem hastanın şikayetini tedavi edip hem de uzun vadede hastanın yaşayacağı komplikasyon ya da kötü sonuçları engelleyecektir. Uzun vadede iyi sonuçları, doktorunuzun seçtiği ürünün özellikleri, tedavi planı, bazen de size önereceği kombin tedaviler sağlayacaktır. Hats bir bütün olarak ele alınmalı, yüzün tedavisi sıralı ve sabırla yapılmalıdır. 50 yaşında cilt kalitesi kötü olan bir hastaya sadece dudak dolgusu yapmanız kişinin beklentisini karşılayacak olabilir ama bu güzel bir sonuç olacağı anlamına gelmez. Bu nedenle hastanın beklentisini iyi anlamış bir doktor ve doktoruna güvenmiş bir hasta en iyi sonuçları elde edecek ekibi oluşturur.

Yüzümüzün şekli değişmeden, tüm yüzümüzü ele aldığımızda dudak dolgusu, dudak nemlendirme ya da mezoterapiler nasıl konumlandırılmalı? Gördüğümüz yanlış ve kötü sonuçlar nasıl oluşuyor? Daha fazla bilgi almak için konuk olduğumuz Özlem Yıldız ile Konuştukça programını izleyebilirsiniz.

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.