Cilt Yaşlanmasının Sebepleri Ve Çözümleri​

Cilt Yaşlanmasının Sebepleri Ve Çözümleri​

Kollajen cildimizin alt katmanında bulunan, cildimizin sıkılığını sağlayan ana proteindir. 25 yaşından sonra başlayan kollajen kaybı süreci, yıllar geçtikçe yüzde istenmeyen çizgilenmelere, sarkmalara, yara iyileşmesinde gecikmelere ve hatta lekelenmelere neden olmaktadır.

Medikal estetik kliniklerinde kollajen kaybını baskılamak ve yeni ve kaliteli kollajen üretmek üzerine çok çeşitli işlemler uygulanmaktadır. Bu işlemler enerji bazlı ve enerji bazlı olmayan işlemler olarak ayrılabilir.

Enerji bazlı cihazların çalışma prensipleri farklı olsa da, genellikle, kollajen üretiminden sorumlu, ancak yaşla birlikte tembelleşen fibroblast isimli hücrelerin uyarılmasını sağlayarak çalışırlar. Bu cihazların başını altın iğne çekmektedir. Bunun dışında bu hücrelerle mezoterapiler aracılığıyla da iletişime geçebiliriz. Son zamanlarda en çok konuşulan iki mezoterapi çeşidi olan saten dolgu ve eksozom işemleri, Sabahın Sultanı Seda Sayan Programı’nda detaylı bir şekilde ele aldık. Siz de cilt kalitesinin her işlemin başında geldiğini biliyor ve önemsiyorsanız, bu programı kaçırmamalısınız.

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.