Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Eskiden burnundan muzdarip olan tüm hastalar plastik ve estetik cerrahların kapısını çalıyordu. Artık hyalüronik asit dolgular sayesinde anestezi onayı almadan, anestezi alıp uyuyup uyanmadan, hastane yatışı olmadan, alçı süreci, ödem inme ayları beklemeden, 15 dk içerisinde burnunuzu istediğiniz şekle getirip gündelik hayatınıza dönmeniz mümkün.

Artık durup fotoğraf çekildiğimizde değil, kafede arkadaşımızla kahkaha atarken, konuşurken de güzellik istiyoruz. Burnunun ucu mimiklerle düşen hastalar, burnu küçük ama kemerli hastalar, geniş bir tabanı olmayan hastalar burun dolgusu için en uygun hastalardır. Ancak ameliyatı ya da ameliyat sürecini göze alamayan bazı hastalar bile bizlerle görüşmeye gelirler. Hastaların %90 ında sonuçlar hakkında detaylı konuşma sonrasında en iyi sonuçları alırız.

Bunun en büyük nedeni burun dolgusu burnu büyütür mü sorusunun doğru cevabıdır. Burun dolgusu burnu büyütmez. Sizin burun boyutunuza uygun daha düzgün ve şekilli bir burun sağlar. Dolayısıyla aslında ameliyata uygun, büyük ve geniş tabanlı bir burnunuz varsa ve ameliyattan korkuyorsanız ya da bunun için gerekli zaman veya maddi imkana sahip değilseniz de burun dolgusu sizin için bir alternatif olabilir. Dahası, sizin dolgu ile kalkmasını imkansız bulduğunuz burunlar dolgu ile kaldırılabilir, saklanmasını imkansız bulduğunuz kemerler dolgu ile saklanabilir.

Burun dolgusu ve ameliyat birbiriyle geçinebilen işlemlerdir. Burun dolgusu yapılmış kişi, daha sonra burun ameliyatı olabilir. Ya da daha önce rinoplasti yapılan hastalar (ki bu hastalar burun dolgusu hastalarının büyük bir kısmını oluşturur), yıllar içinde kemikte ve kıkırdakta oluşan çökmeler, asimetriler ve kötü sonuçlar için sonradan burun dolgusu yaptırabilirler. Burun dolgusu revizyon rinoplasti için, plastik cerrahların da çok sık kullandığı muhteşem bir alternatiftir.

Burun dolgusu uygulamasının kalıcılık süresi ortalama 1 yıldır bilgisi tüm hekimlerce hastalarına verilmektedir. Ancak burun sırtının yüzümüzün çok hareketsiz bir bölgesi olması, kullanılan dolguların özellikleri ve bölgenin kanlanma özellikleri gibi nedenlerle kalıcılığı bilinenin çok üstündedir. Yıllık yenilenen işlemlerde her zaman işlem süresi, kontroller, ağrı ve ihtiyaç olan ürün miktarı giderek azalır, uygulama kalıcı hale gelmeye başlar.

Burun dolgusu ile ilgili daha çok bilgi, bunun yanında cilt kalitesini arttırmak için ne gibi uygulamalar yapılabilir, cilt gençleştirmede, akne skarlarında, ince kırışıklıklarda altıniğnenin yeri nedir gibi soruların cevapları için konuk olduğumuz Sekizde Sağlık programını izleyebilirsiniz.

 

INSTAGRAM TAKİP EDİN

Bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

BİZ ARAYALIM

Bilgileri doldurun, biz sizi arayalım.